METATRADER5 ARTIK HEDGING ÖZELLİĞİYLE

Bugün MetaQuotes Software Corporation, MetaTrader 5 1325 işlem platformunun yeni sürümünü piyasa sunmuştur. Platforma eklenen en önemli özellik, bugüne kadar sadece MetaTrader 4 bünyesinde desteklenen hedging seçeneğidir. Artık platform kullanıcılara, aynı finansal enstrüman üzerinden zıt pozisyonlar açabilme olanağı sağlamaktadır.

metatrader_5_with_hedging

Yüksek talep gören hedging seçeneğinin tanıtılmasının, çok sayıda işlemciyi ve aracı kurumu MetaTrader 5 kullanmaya cesaretlendirmesi beklenmektedir. MetaTrader 5 platformunun güçlü avantajları ile MetaTrader 4 platformundaki hedging yönteminin birleşmesinden dolayı artık işlemcilerin MetaTrader 4 platformunu kullanmayı sürdürmek için geçerli bir sebepleri bulunmamaktadır.

MetaQuotes Software Corp.’un CEO’su Renat Fatkhullin: “Tüm gerekli işlevselliğe tek bir platformda erişebilirken neden iki platform kullanılsın ki?”, “MetaTrader 5, çok varlıklı bir platform olmasının yanı sıra artık farklı finansal piyasalara özgü özellikler de sunmaktadır. Borsa işlemcileri için netleştiren işlem sistemi opsiyonu sunulurken forex işlemcileri bilinen hedging modunu kullanabilmektedirler.” ifadelerinde bulunmuştur.

chat_in_metatrader_5

Aynı zamanda MetaTrader 5 sürümü, gerçek fiyat geçmişini kullanan işlem robotlarını ve teknik indikatörleri test etmeye olanak sağlamaktadır. Bu yeni özellik, Uzman Danışmanların test ve optimizasyon raporlarının doğruluğunu arttırırken işlemcilerin kayıp riskini de düşürmektedir. MetaTrader 5 bünyesindeki diğer bir inovasyon da, platform üzerinden direkt olarak diğer işlemcilerle finansal haberleri ve işlem stratejilerini tartışabileceğiniz sohbet özelliğidir.

metatrader_5_new_help

Buna ek olarak yeni platform sürümü; daha fazla illüstrasyon, açıklayıcı diyagram, interaktif görsel ve video içeren pratik bir kullanım kılavuzuna sahiptir. Güncellenen kullanım kılavuzu daha az metin içerirken daha faydalı bilgiler sunmaktadır.

HEDGING ÖZELLİKLİ METATRADER 5 SÜRÜMÜNÜ SİPARİŞ EDİN