Sadece kurumsal müşterilere hizmet verilmektedir. Lütfen Bakınız

Sıkça Sorulan Sorular

MetaQuotes Software, aracı kurumlar, bankalar ve borsalar için yazılım uygulamalarının önde gelen geliştiricilerinden biri olarak kabul edilir. MetaQuotes herhangi bir finansal, yatırım, aracılık, ticaret veya veri besleme hizmeti sağlamaz ve geliştirdiği programları kullanan kurumların herhangi bir ticari işlemi ile ilişkisi yoktur ve aynı zamanda herhangi bir komisyon bazlı ödemeye kesinlikle dahil değildir.

MetaTürk Finansal Yazılım A.Ş., 2011 yılı başında sermaye piyasalarına yönelik yazılım ürünlerinin tanıtımı ve geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur. MetaQuotes Software Corp‘un Türkiye ve Azerbeycan’da ürünlerinin tanıtım temsilcisi sıfatıyla hizmetlerini sürdürmektedir. Lisanlı aracı kurumlara hizmet vermektedir.

Aracı kurumun verdiği hizmetleri yapma yetkisi olduğundan emin olmalısınız. Aracı kurumdan yetki belgesini ibraz etmesini talep edebilirsiniz.

Hayır. Lisanslı aracı kurumların kendi adına kurumsal banka hesabı olmak zorundadır.

Bir kurumun Türkiye de faaliyet gösterebilmesi için SPK’dan izin almış olması gerekmektedir. (Lütfen linke bakınız : https://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/6/8/11 )

Aracı kurumun yasal olarak kurulduğu ülkedeki resmi makamlara başvurmanız gerekmektedir.

Kesinlikle yanlış. MetaQuotes, herhangi bir yatırım veya aracılık hizmeti sağlamayan veya herhangi bir üçüncü taraf finans kuruluşunun müşterilerinin hesapları ve ticari işlemlerine ilişkin bir bilgiye sahip olmayan bir yazılım geliştirme şirketidir. Aracı kurum ile aranızda herhangi bir sorununuz olursa, lütfen doğrudan onlarla iletişime geçin veya yasal tavsiye alın.

Metaturk sadece kurumlarla çalışmaktadır. Bireysel müşterilere hizmet vermemektedir. Bireysel müşteri şikayetleri konusunda bireylerin bilgisine ulaşma imkanı ve yetkisi yoktur.